11/09/2008

Βλέποντας το Ντέρμπι

Σας το λέω από τώρα. Το έγραψα και στο twitter. Το βλέπω από την TV αλλά το ακούω από την ΕΡΑ sport. Ε! δεν μπορώ να ακούω τα σάλια των πληρωμένων καραγκιόζηδων της ΝΕΤ.

5' 36" : Δεν τον βλέπω καλά τον Βύντρα. Πολύ ασταθής για μια ακόμα φορά. Ο Ντιόγο του φεύγει για πλάκα.

11' 10" :Καλά αυτός ο Δαλούκας μην δει κάποιον να ακουμπήσει παίχτη του Ολυμπιακού σφυρίζει. Και να έλεγα δεν είναι κοντά στην φάση. Μπροστά είναι. Δεν μας τα λέει καλά.

14' 37": Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό.

20'10'' :Πέναλτι στον Μάντζιο. Φυσικά δεν δόθηκε. Ο Δαλούκας έχει δώσει ήδη δείγματα...

21:50 :μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό.

29'10': για άλλη μια φορά ανύπαρκτο φάουλ κατά του ΠΑΟ.

37': Η πρώτη αλλαγή του αγώνα και η πρώτη του Ολυμπιακού. Μπαίνει ο Γκαλίτσιος.

37' 47': Θέατρο Καραγκούνη. Πριν πάει για μπάλα πρέπει να έκανε σεμινάρια ηθοποιίας.

43': Πρώτη κίτρινη στον Γκαλέτι. Σκληρό φάουλ στον Σπυρόπουλο. Κίτρινη και ο Βύντρα.

Σφυρίζει το τέλος του ημιχρόνου. Μέτριο γενικά το παιχνίδι. Ο Δαλούκας πολύ μέτριος. Δείγματα έδειξε και στην Λιβαδειά με το Πανσερραικό. Κοινώς γαμάει την μπάλα. Όλο σφυρίγματα και όλα πολύ τραβηγμένα.

Τα στατιστικά του Α' Ημιχρόνου.46' : Ξεκίνησε και με φάση για τον Παναθηναικό. Έλα πάμε γερά...

48' 27": Κι άλλη φάση με το Σίλβα για τον ΠΑΟ

49': Κίτρινη και στο Σίλβα

52' : Τοροσίδης κίτρινη για χέρι και διαμαρτυρία.

56': Έξω Καραγκούνης, μέσα Σαλπιγγίδης. Χμ. Δεν μου φαίνεται σωστή αλλαγή.

60' Κίτρινη στον ανάπηρο Λέτο που πέφτει μόνος του και διαμαρτύρετε.

62' Μεγάλη φάση με τον Μάντζιο. Τους έκανε κουτούς.

63': κάρτα στο Σιμάο. Τι είναι οι κάρτες βρε Δαλούκα;

64': Κάρτα και ο Αβραάμ.

70': Τσαρούχι από τον Τζιώλη. Βγήκε έξω από το γήπεδο.

72': Διακοπή του αγώνα από πυρκαγιά στην τάφρο.

Μετά από 5 λεπτά περίπου ξεκινάει πάλι το παιχνίδι.

80': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω Λέτο μέσα ο Τζώρτζεβιτς

82': Και άλλη αλλαγή . Η αδερφή ο Κοβάσεβιτς μπαίνει στον αγώνα.

87': Αλλαγή. Έξω ο καλός Γκάμπριελ. Μέσα ο νεαρός Ρουκάβινα.

89' Ντιόγο (κανονικά κόκκινη) και Γκαλίνοβιτς κίτρινη.

6' λεπτά οι καθυστερήσεις.

94' : Κάρτα και ο Νικοπολίδης. Πόσες ρε παιδιά θα δείξει ακόμα; Και γαμώ τους διαιτητές. Και επειδή ήρθε το σκορ 0-0 θα τον βγάλουν και καλό. Μπράβο! Να χαίρεστε την διαιτησία σας.

97': Έληξε

Χ το παιχνίδι τελικά. Ένα μέτριο και άνευρο. Επίθεση 0 και από τις δύο ομάδες.

Η κάρτα του αγώνα

Άντε και γαμήσου ρε γείτονα.

Δεν σας έχω πει. Ο γείτονας μου είναι ένας μαλάκας που κάθε φορά που βάζει γκολ ο Ολυμπιακός ή τρώει ο Παναθηναϊκός, ανεξαρτήτου αγώνα, βγαίνει με την καραμπίνα έξω και ρίχνει. Μέσα στην πόλη. Μιλάμε για μεγάλο μαλάκα.